O Aplikacji

Child Web Angel to automatyczny system wykrywania niewłaściwych stron internetowych dla dzieci.

We współczesnym świecie, dzieci coraz wcześniej mają kontakt z Internetem, co wiąże się zarówno z zaletami jak i zagrożeniami. Z jednej strony sieć jest ogromną skarbnicą wiedzy, pomaga w nauce oraz łączy ludzi z odległych krańców globu.

Z drugiej strony, w ogromnym oceanie treści znajduje się mnóstwo stron niebezpiecznych dla młodych ludzi. Rzecz jasna, nie jest możliwe, by rodzic kontrolował na bieżąco, co jego dziecko przegląda w Internecie. Stąd naturalne zapotrzebowanie na stworzenie systemu, który automatycznie wykrywa i blokuje nieodpowiednie miejsca.

app

Najprostszym podejściem byłoby stworzenie listy zakazanych słów i blokowanie każdej strony zawierającej któreś z nich. Zauważmy, że takie rozwiązanie ma wiele wad:

0 +
Zadowolonych Klientów
0 +
Pobrań Aplikacji
0 +
Przeskanowych Stron

Nasze rozwiązanie

Kluczowe jest więc znalezienie kompromisu pomiędzy nadgorliwym strażnikiem, który blokuje portale informacyjne czy źródła encyklopedyczne, a słomianym strachem na wróble, który nie uchroni dziecka przed niebezpiecznymi treściami.

Z pomocą przychodzą nowoczesne algorytmy sztucznej inteligencji. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik przetwarzania języka naturalnego (NLP), stworzyliśmy rozwiązanie, które spełnia oba te wymogi. W procesie uczenia nadzorowanego, model został wytrenowany na zbiorze kilkuset tysięcy stron negatywnych oraz pozytywnych, co pozwoliło uzyskać poprawność klasyfikacji stron na poziomie 98%. Testowaliśmy zarówno rozwiązania klasycznego uczenia statystycznego (Support Vector Machine) jak i nowsze oparte na głębokich sieciach neuronowych. Algorytm jest cały czas douczany i jego skuteczność będzie się systematycznie zwiększać.